한국 고건축의 멋과 전통

해성동기와

공지사항 / Q&A / 갤러리 / 자유게시판

갤러리

갤러리

Χριστού Ξενοδοχεία Google Μάρκετινγκ Η Πέννυ και τα «αγόρια» της έκανα…

페이지 정보

작성자 Ricky 작성일24-08-13 19:05 조회12회 댓글0건

본문

Μάρκετινγκ Μεγάλωσε με Κατασκευη eshop πιάνο και γαλλικά -κυριολεκτικά- Κατασκευη eshop και με τη γιαγιά της να τραγουδά Νινή Ζαχά και Βέμπo. Στηνόταν στον Κοινωνικά Δίκτυα καθρέφτη και τραγουδούσε με τη βούρτσα των μαλλιών για μικρόφωνο. Σήμερα, κατασκευη ιστοσελιδασ όσοι την έχουν απολαύσει live έχουν να λένε για μια μοναδική..."
27C008EF0BE1A11C59FE48D20FA506FE.jpg
Η Πέννυ και τα «αγόρια» της έκαναν μόδα το ρετρό! Μάρκετινγκ

Μεγάλωσε με πιάνο και γαλλικά -κυριολεκτικά- και με τη γιαγιά της να τραγουδά Νινή Ζαχά και Βέμπo. Στηνόταν στον καθρέφτη και τραγουδούσε με τη βούρτσα των μαλλιών για μικρόφωνο. Σήμερα, όσοι την έχουν απολαύσει live έχουν να λένε για μια μοναδική σκηνική παρουσία: ένα μοντέρνο κορίτσι με ρετρό φορέματα, που τραγουδά swing και rockabilly

Εχει δουλέψει ως τραγουδίστρια σε πιάνο μπαρ, πανηγύρια και γάμους. Διδάσκει φωνητική σε ηθοποιούς ακόμη και σήμερα. Στο παρελθόν ντυνόταν κλόουν και πήγαινε σε παιδικά πάρτι. Τότε αντιλήφθηκε ότι λατρεύει τα παιδιά και ξεκίνησε σεμινάρια μουσικοκινητικής αγωγής και θεατρικού παιχνιδιού, καθώς και μουσικοθεραπεία για ανθρώπους με αναπηρίες και ανίατες ασθένειες. «Αποφάσισα να δώσω ξανά κατατακτήριες και πέρασα στο ΤΕΙ Βρεφονηπιοκομίας. Σήμερα διδάσκω μουσικοκινητική σε βρέφη από 18 μηνών στο Εθνικό Ωδείο της Νέας Σμύρνης», λέει με περηφάνια. Υπέροχα, αλλά το συγκρότημα που μας  έμαθε τι είναι το swing και η bossa nova πώς προέκυψε; «Λοιπόν, είμαι η Πέννυ, είμαι 31 χρονών, μεγάλωσα στο Παγκράτι και όταν ήμουν μικρή θεωρούσα ότι όλα τα παιδάκια τραγουδούσαν με τη βούρτσα από το πρωί ως το βράδυ. Εγώ πάντως αυτό έκανα και έχω ακόμα τις κασέτες που ηχογραφούσε ο μπαμπάς μου όταν ήμουν τριών.



Από το 1999 δούλευα ως τραγουδίστρια σε πιάνο μπαρ και ως σερβιτόρα. Δεν είχα πάρει χαμπάρι πως βιοποριζόμουν επαγγελματικά ως τραγουδίστρια. Το 2007 δούλευα σε όλα σχεδόν τα με γάλα ξενοδοχεία της Αθήνας. Χριστούγεννα, σε εταιρικές εκδηλώσεις, σε events, εγώ τραγουδούσα. Και σε πανηγύρια πήγαινα στην επαρχία. Τρομερή εμπειρία και φανταστικά μεροκάματα. Συμπλήρωνα ώρες πτήσεις στο πάλκο. Τότε αποφάσισα να περάσω από μια οντισιόν. Ο Φοίβος Δεληβοριάς έψαχνε μια γυναικεία φωνή. Πήγα, με διάλεξε ανάμεσα σε 100 και βάλε κοπέλες και έμεινα τρεις σεζόν μαζί του, με ζωντανές εμφανίσεις στον "Ζυγό", στο "Κύτταρο", στο "Γυάλινο Μουσικό Θέατρο".



Το 2008 αποφάσισα να φτιάξω ένα τρίο, τη δική μου μπάντα. Τραγουδούσαμε γνωστά κομμάτια από ταινίες, διασκευάζαμε Ζαμπέτα και Χιώτη και swing κομμάτια. Πώς γίναμε γνωστοί; Αρχικά στέλναμε ομαδικά μηνύματα από τα κινητά στους φίλους και γνωστούς να έρθουν στις ζωντανές εμφανίσεις μας. Συνήθως έφερναν και έναν δικό τους φίλο. Οπότε στόμα με στόμα μάς έμαθε όλη η Αττική. Μου μπήκε το μικρόβιο. Και ήθελα να προσθέσω κι άλλα όργανα. Αυτή είναι η ιστορία των Penny & The Swingin’ Cats», εξιστορεί.



F2_15-platos.jpg



Οι «γάτοι» και το vintage look

Και το όνομα; «Ενας μουσικός που έφυγε από το συγκρότημα μας φώναζε "γάτους" όταν έψαχνα όνομα, και αβίαστα κόλλησε και μας έμεινε». Η Πέννυ Μπαλτατζή ήταν ένα κορίτσι-ορχήστρα για χρόνια. Επρεπε να ψάχνει μόνη της μαγαζιά για τις ζωντανές εμφανίσεις, να διαχειρίζεται την επικοινωνία και τις δημόσιες σχέσεις του συγκροτήματος («ευτυχώς που υπάρχουν τα social media») και συνάμα να παρακολουθεί βιντεάκια στο YouTube για να κάνει μόνη της vintage χτενίσματα και pin up μακιγιάζ. Μα, δεν τους έγινε καμία πρόταση από δισκογραφική να κυκλοφορήσουν CD; «Φυσικά, άπειρες. Αλλά δεν είπα ποτέ "ναι", ίσως ενστικτωδώς. Λειτουργώ πολύ με βάση το ένστικτό μου. Τώρα κυκλοφορούμε το πρώτο μας μίνι άλμπουμ, με τίτλο "Retro". Υπογράφω στίχους και μουσική. Προς το παρόν ό,τι βγάζουμε από τη μουσική το επενδύουμε στη μουσική. Το κυκλοφορούμε χωρίς να ανήκουμε σε καμία δισκογραφική. Τι σχέδια κάνω για το μέλλον... Βασικά, κάνουμε ένα μεγάλο πάρτι με την Big Band, μια μπάντα 20 ατόμων που δημιουργήθηκε για τις ανάγκες ενός γάμου και διοργανώνει στις 31 Δεκέμβρη ένα κεφάτο πάρτι στο "Gazarte" για την αλλαγή του χρόνου». Το 2014  θα είναι σίγουρα η χρονιά της.

μάρκετινγκ μάρκετινγκ Oλα όσα γνAppleApple.com/gr/iphone/">iPhone

Στις 8 το βράδυ η AppleAppleApple.com/gr/iphone/">iPhone και πιθανότατα για πρώτη φορά μια φθηνότερη έκδοσή του, η οποία όπως όλα δείχνουν προορίζεται αρχικά για την τεράστια αγορά της Κίνας

Σε λίγες ώρες στις 8 το βράδυ για την Ελλάδα- η AppleAppleApple.com/gr/iphone/">iPhone και πιθανότατα για πρώτη φορά μια φθηνότερη έκδοσή του, η οποία όπως όλα δείχνουν προορίζεται αρχικά για την τεράστια αγορά της Κ

댓글목록

등록된 댓글이 없습니다.

Copyright ⓒ 2016 동기와.한국/해성동기와.한국 All Rights Reserved.