한국 고건축의 멋과 전통

해성동기와

공지사항 / Q&A / 갤러리 / 자유게시판

갤러리

갤러리

διατροφή Ελλάδα ανάπτυξη ΜΕΣΙΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ - Κοινωνία - Ψωμί με γεύση ε…

페이지 정보

작성자 Bernice 작성일24-08-03 22:18 조회20회 댓글0건

본문

ΜΕΣΙΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, άμεση ενημέρωση για όλες τις εξελίξεις, Διασκέδαση – Ψυχαγωγία και Αθλητισμός
550_334_210570.jpg
- Κοινωνία - Ψωμί με γεύση ελληνική ...στον νότο της Ρωσίας ΜΕΣΙΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ Το ψωμί στον Νότο της Ρωσίας θα έχει πλέον γεύση ελληνική. Αυτό δήλωσαν, περιχαρείς, οι Ρώσοι αξιωματούχοι, που υποδέχθηκαν ως επίτιμο προσκεκλημένο της «Εορτής του Αρτου στη Νότιο Ρωσία» τον υφυπουργό Ανάπτυξης και Ανταγωνιστικότητας Θανάση Σκορδά.



Ο κ. Σκορδάς παρευρέθη μαζί με τον κυβερνήτη της περιοχής της Σταυρούπολης Βλαντίμιρ Βλαντίμιροφ, πολυκατοικιεσ προσ πωληση βολος με τον οποίο είχε και ιδιαίτερη συνάντηση, στην υπογραφή συμφωνητικού συνεργασίας μεταξύ της Ομοσπονδίας Αρτοποιών Ρωσίας και της αντίστοιχης ελληνικής, στο πλαίσιο της πρωτοβουλίας ίδρυσης Ελληνορωσικής Σχολής Αρτοποϊίας πολυτελη σπιτια στην βολος προσ πωληση ιστορική πόλη της Σταυρούπολης. Η σχέση των δύο ομοσπονδιών ξεκίνησε το Φεβρουάριο του 2013 από την αντίστοιχη έκθεση άρτου στην Αθήνα.



Ο υφυπουργός Θ.Σκορδάς, αφού μετέφερε τους χαιρετισμούς της ελληνικής κυβέρνησης, εξέφρασε την προσωπική του ικανοποίηση για την υιοθέτηση του μοντέλου του ελληνικού φούρνου και της ελληνικής αρτοποιητικής τεχνογνωσίας προς εφαρμογή στην ευρύτερη ρωσική αγορά. Όπως σχολίασαν πολλοί από τους Ρώσους αξιωματούχους και ειδικά ο πρόεδρος της Ρωσικής Ομοσπονδίας Αρτοποιών Γιούρι Κάτσνελσον, πωλησεισ κατοικιων στην βολος το ελληνικό μοντέλο προσέλκυσε το ενδιαφέρον της ρωσικής πλευράς τόσο για την αντοχή του έναντι των σύγχρονων συγκεντρωτικών τάσεων της αγοράς, όσο και για την εξαιρετική ποιότητα των προϊόντων του, που ξεπερνούν κατά πολύ το σύνηθες σε άλλες χώρες.



Σύμφωνα με τον κ. Σκορδά, που υποστήριξε εξαρχής τις σχετικές πρωτοβουλίες, «η ανταλλαγή διατροφικών εμπειριών και συνηθειών, εξελίσσεται σε άλλ ΕλλάδαΕλλάδας και της Ρωσίας», αλλά και αναδεικνύει την εξέχουσα θέση της ελληνικής κουζίνας στο πλαίσιο της μεσογειακής διατροφής, την οποία ανακαλύπτουν πλέον περισσότεροι του 1 εκατ. Ρώσοι τουρίστες ετησίως. Σημαντικό ρόλο στην επίτευξη του πειράματος «ελληνικός φούρνος στη Ρωσία» έπαιξε ο επιφανής ομογενής μας και βοηθός του εντεταλμένου αντιπροσώπου του Ρώσου προέδρου στην περιοχή του Β.Καυκάσου Βλαντίμιρ Κάισεφ.



Χαιρετίζοντας τον ρόλο της ελληνικής ομογένειας στην ευρύτερη περιοχή και στις διμερείς σχέσεις με τη Ρωσία ο κ. Σκορδάς υπενθύμισε τη συμβολή εξαίρετων ομογενών όπως ο κυβερνήτης της περιοχής Νικολάι Νικηφοράκι, ο οποίος έχει μείνει στην ιστορία της Ρωσίας και της ελληνορωσικής φιλίας για τις καινοτομίες τους και τα κοινωφελή του έργα, όπως η πρώτη σιδηροδρομική γραμμή, το νοσοκομείο, πωληση κατοικιων βολος τα κυριακάτικα, ξυλα για τζακι βολος επαγγελματικά σχολεία και το Όλγιο Κολλέγιο για κορίτσια.





ΠΗΓΗ: ΑΠΕ-ΜΠΕ
ΜΕΣΙΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΜΕΣΙΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ Θ. Πάγκαλος: «Σε ποιο συμπόσιο να πάω; Σε αυτούς τους αποτυχημένους;»

Εξηγώντας τους λόγους για τους οποίους δεν ήταν παρών στο Συμπόσιο για τα 39 χρόνια του ΠΑΣΟΚ, ο πρώην υπουργός χρησιμοποίησε βαρείς χαρακτηρισμούς για στελέχη του ΠΑΣΟΚ

Βαρείς χαρακτηρισμούς για στελέχη του ΠΑΣΟΚ χρησιμοποίησε ο Θόδωρος Πάγκαλος, μιλώντας στο ΒΗΜΑ FM 99,5

και ερωτηθείς για τους λόγους που δεν παρέστη στο συμπόσιο του Κινήματος.



«Επί 32 χρόνια βουλευτής, μου έλεγαν να μη συγκρούομαι και να μην τα λέω
αυτά τα πράγματα. Και τώρα βγαίνουν διάφοροι τυχάρπαστοι τύποι από τη
μπλογκόσφαιρα – κάτι ούφο! – και τώρα μου λένε διάφορα. Μα, εσείς μου
λέγατε να μην τα λέω! Για να κάνετε τη φοροδιαφυγή σας, για να κάνει η
ΟΛΜΕ ιδιαίτερα… Τα έχω γράψει σε βιβλίο και έτσι βγήκε το "μαζί τα
φάγαμε". Και είναι πολύ ενδιαφέρον. Να το διαβάσετε. Σε ποιο συμπόσιο να
πάω; Σε ποιους; Σε αυτούς τους αποτυχημένους που το μόνο που τους
ενδιαφέρει είναι ο μηχανισμός; Που τσακώνονται για το αν ο ήλιος θα
είναι πράσινος ή πορτοκαλί; Αν θα λέγεται ΠΑΣΟΚ ή ΝΑΣΟΚ ή ΚΑΖΑΣΟΚ; Δεν
θέλω να μιλήσω. Ό,τι έχω να τους πω, το λέω δημοσίως, σε όλο τον κόσμο.
Στα στελέχη του αποτυχημένου συγκροτήματος που έγινε από 44% κάτω από το
10%, μονοψήφιο, δεν έχω να πω κάτι. Δεν με ενδιαφέρει να το πω, ούτε σε
ηγέτες που το έφτασαν εκεί και είναι ο Σημίτης, ο Γ. Παπανδρέου και ο
Βενιζέλος. Μαζεύτηκαν και αγκαλιάστηκαν και μας είπαν "ελάτε να πάμε
μπρος". Τι εμπρός; Τον μηχανισμό τους ενδιαφέρει να ελέγξουν και να
διατηρήσουν, για να έχουν τα προνόμιά τους και ας με διαγράψουν
επιτέλους, για να τελειώσει η αγωνία μου αν θα το κάνουν ή όχι. Μα δεν
με έχει διαγράψει ποτέ κανείς! Ούτε από το ΚΚΕ δεν έχω διαγραφεί και
έφυγα μόνος μου – και τώρα σκέφτομαι μήπως γυρίσω. Πώς τον λένε τον
γενικό γραμματέα του ΚΚΕ; Πωπω… πώς καταντήσαμε. Ούτε το όνομα του γ.γ
του ΚΚΕ να μην ξέρουμε…» είπε ο Θόδωρος Πάγκαλος εξηγώντας τους λόγους για τους οποίους δεν ήταν παρών στο
Συμπόσιο για τα 39 χρόνια του ΠΑΣΟΚ την περασμένη εβδομάδα, μολονότι
είναι ιστορικό στέλεχος του κόμματος:



Μεταξύ άλλων «να κατέβουν μαζί στις ευρω εκλογές ΝΔ και ΠΑΣΟΚ» πρό ΤΕΙνε ο κ. Πάγκαλος, σχολιάζοντας ότι οι φιλοευρωπαϊκές δυνάμεις μπορούν να συνυπάρξουν σε μία ευρύτερη παράταξη.



Υποστήριξε ότι υπάρχει ανάγκη για μια ευρύτερη φιλοευρωπαϊκή παράταξη. Με αφορμή τη συζήτηση για την επικαιροποίηση της προγραμματικής συμφωνίας ΝΔ- ΠΑΣΟΚ, ο κ.Πάγκαλος σχολίασε:  «Το θέμα είναι τα προβλήματα επί των οποίων υπάρχει διαφωνία. Αυτά πρέπει να συζητήσουν με τον Σαμαρά κ

댓글목록

등록된 댓글이 없습니다.

Copyright ⓒ 2016 동기와.한국/해성동기와.한국 All Rights Reserved.