한국 고건축의 멋과 전통

해성동기와

공지사항 / Q&A / 갤러리 / 자유게시판

갤러리

갤러리

ιστοσελίδα Αμερικανοί Ομπάμα Ντετέκτιβ Time: Θα είναι το "Οbamaca…

페이지 정보

작성자 Blair 작성일24-08-18 16:56 조회6회 댓글0건

본문

Ντετέκτιβ Το περιοδικό σχολιάζει τα τεχνολογικά προβλήματα που απειλούν να τινάξουν στον αέρα το φιλόδοξο πρόγραμμα του για τη μεταρρύθμιση της υγείας..."
82FBED0CCD1FADE929B14790854F1061.jpg
Time: Θα είναι το "Οbamacare" το... "βατερλώ" του Ομπάμα; Ντετέκτιβ

Το περιοδικό σχολιάζει τα τεχνολογικά προβλήματα που απειλούν να τινάξουν στον αέρα το φιλόδοξο πρόγραμμα του για τη μεταρρύθμιση της υγείας

Ξεπούλησε προτού καλά - καλά κυκλοφορήσει στα περίπτερα το τελευταίο τεύχος του περιοδικού "Time" με εξώφυλλο την... ασπιρίνη του Μπαράκ Ομπάμα για τους συμπολίτες του.



Το εξώφυλλο με το λευκό χάπι να είναι είναι σπασμένο στα δύο φέρει τον τίτλο: "Υπόσχεση που αθετήθηκε".



Στις εσωτερικές σελίδες του, το αμερικανικό περιοδικό σχολιάζει τα τεχνολογικά προβλήματα που απειλούν να τινάξουν στον αέρα το φιλόδοξο πρόγραμμα του Αμερικανού προέδρου για τη μεταρρύθμισης της υγείας, εκθέτοντας τον ανεπανόρθωτα στον αμερικανικό λαό.  



Την ίδια ώρα, ειδικοί σε θέματα τεχνολογίας καλούν τον ένοικο του Λευκού Οίκου να κλείσει προσωρινά την ιστοσελίδα όπου  εγγράφονται ανασφάλιστοι Αμερικανοί μέχρι να διορθωθούν τα τεχνολογικά προβλήματα που εμποδίζουν τους χρήστες να έχουν πρόσβαση στην ιστοσελίδα αλλά και να εγγραφούν στο σύστημα κοινωνικής ασφάλισης. 



Από την πρώτη Οκτωβρίου, όταν ξεκίνησε η λειτουργία της συγκεκριμένης ιστοσελίδας, άρχισαν τα προβλήματα. Οι χρήστες αδυνατούσαν να έχουν πρόσβαση, ενώ η αμερικανική  κυβέρνηση αρχικά αρνούνταν να παραδεχτεί το πρόβλημα. Τελικά το παραδέχτηκε μετά από αρκετές ημέρες με τον Αμερικανό πρόεδρο να ζητάει τρεις φορές άφεση αμαρτιών από τον αμερικανικό λαό.



"Αναγνωρίζουμε ότι η ιστοσελίδα είναι πολύ αργή και πολλοί είναι οι άνθρωποι που δεν εξυπηρετούνται, παρακολούθηση κινητού κάτι για το οποίο δεν είμαι καθόλου ικανοποιημένος. Δεν υπάρχει καμία δικαιολογία γι' αυτό και αναλαμβάνω την πλήρη ευθύνη πως θα γίνει ό,τι είναι δυνατό ώστε να διορθωθεί το πρόβλημα άμεσα", είπε σε μία από τις ομιλίες του για το θέμα ο πρόεδρος Oμπάμα μετά τις διαπιστώσεις και παραδοχές των αρμόδιων αρχών πως πέρα από τους βραδύτατους ρυθμούς ροής των δεδομένων στην ιστοσελίδα του προγράμματος αγοράς υπηρεσιών ιατροφαρμακευτικής ασφάλισης υπήρχαν και σοβαρά προβλήματα στην Ασφάλεια των δεδομένων λόγω προχειρότητας και επιπολαιότητας.



Σύμφωνα με το Reuters, τα προβλήματα στην ιστοσελίδα "Obamacare" συνεχίζονται κανονικά αφού μπορεί να αντέξει ταυτόχρονα την επισκεψιμότητα μόλις 500 χρηστών.



Από την πλευρά τους, πολιτικοί αναλυτές προεξοφλούν ότι η αποτυχία του "Οbamacare" θα είναι το... βατερλώ του Αμερικανού προέδρου.



Όπως επισημαίνουν, όλοι οι Αμερικανοί πρόεδροι κατά την δεύτερη και τελευταία θητεία τους χάνουν σε δημοτικότητα. Όμως ο Ομπάμα θα φανεί αδύναμος στα μάτια των Αμερικανών να τηρήσει μία υπόσχεση που επαναλάμβανε συνεχώς όταν διεκδικούσε την ανανέωση της θητείας του στον Λευκό Οίκο.  















Ντετέκτιβ Ντετέκτιβ Θ. Πάγκαλος: «Σε ποιο συμπόσιο να πάω; Σε αυτούς τους αποτυχημένους;»

Εξηγώντας τους λόγους για τους οποίους δεν ήταν παρών στο Συμπόσιο για τα 39 χρόνια του ΠΑΣΟΚ, ο πρώην υπουργός χρησιμοποίησε βαρείς χαρακτηρισμούς για στελέχη του ΠΑΣΟΚ

Βαρείς χαρακτηρισμούς για στελέχη του ΠΑΣΟΚ χρησιμοποίησε ο Θόδωρος Πάγκαλος, μιλώντας στο ΒΗΜΑ FM 99,5

και ερωτηθείς για τους λόγους που δεν παρέστη στο συμπόσιο του Κινήματος.



«Επί 32 χρόνια βουλευτής, μου έλεγαν να μη συγκρούομαι και να μην τα λέω
αυτά τα πράγματα. Και τώρα βγαίνουν διάφοροι τυχάρπαστοι τύποι από τη
μπλογκόσφαιρα – κάτι ούφο! – και τώρα μου λένε διάφορα. Μα, εσείς μου
λέγατε να μην τα λέω! Για να κάνετε τη φοροδιαφυγή σας, για να κάνει η
ΟΛΜΕ ιδιαίτερα… Τα έχω γράψει σε βιβλίο και έτσι βγήκε το "μαζί τα
φάγαμε". Και είναι πολύ ενδιαφέρον. Να το διαβάσετε. Σε ποιο συμπόσιο να
πάω; Σε ποιους; Σε αυτούς τους αποτυχημένους που το μόνο που τους
ενδιαφέρει είναι ο μηχανισμός; Που τσακώνονται για το αν ο ήλιος θα
είναι πράσινος ή πορτοκαλί; Αν θα λέγεται ΠΑΣΟΚ ή ΝΑΣΟΚ ή ΚΑΖΑΣΟΚ; Δεν
θέλω να μιλήσω. Ό,τι έχω να τους πω, το λέω δημοσίως, σε όλο τον κόσμο.
Στα στελέχη του αποτυχημένου συγκροτήματος που έγινε από 44% κάτω από το
10%, μονοψήφιο, δεν έχω να πω κάτι. Δεν με ενδιαφέρει να το πω, ούτε σε
ηγέτες που το έφτασαν εκεί και είναι ο Σημίτης, ο Γ. Παπανδρέου και ο
Βενιζέλος. Μαζεύτηκαν και αγκαλιάστηκαν και μας είπαν "ελάτε να πάμε
μπρος". Τι εμπρός; Τον μηχανισμό τους ενδιαφέρει να ελέγξουν και να
διατηρήσουν, για να έχουν τα προνόμιά τους και ας με διαγράψουν
επιτέλους, για να τελειώσει η αγωνία μου αν θα το κάνουν ή όχι. Μα δεν
με έχει διαγράψει ποτέ κανείς! Ούτε από το ΚΚΕ δεν έχω διαγραφεί και
έφυγα μόνος μου – και τώρα σκέφτομαι μήπως γυρίσω. Πώς τον λένε τον
γενικό γραμματέα του ΚΚΕ; Πωπω… πώς καταντήσαμε. Ούτε το όνομα του γ.γ
του ΚΚΕ να μην ξέρουμε…» είπε ο Θόδωρος Πάγκαλος εξηγώντας τους λόγους για τους οποίους δεν ήταν παρών στο
Συμπόσιο για τα 39 χρόνια του ΠΑΣΟΚ την περασμένη εβδομάδα, μολονότι
είναι ιστορικό στέλεχος του κόμματος:



Μεταξύ άλλων «να κατέβουν μαζί στις ευρω εκλογές ΝΔ και ΠΑΣΟΚ» πρό ΤΕΙνε ο κ. Πάγκαλος, σχολιάζοντας ότι οι φιλοευρωπαϊκές δυνάμεις μπορούν να συνυπάρξουν σε μία ευρύτερη παράταξη.



Υποστήριξε ότι υπάρχει ανάγκη για μια ευρύτερη φιλοευρωπαϊκή παράταξη. Με αφορμή τη συζήτηση για την επικαιροποίηση της προγραμματικής συμφωνίας ΝΔ- ΠΑΣΟΚ, ο κ.Πάγκαλος σχολίασε:  «Το θέμα είναι τα προβλήματα επί των οποίων υπάρχει διαφωνία. Αυτά πρέπει να συζητήσουν με τον Σαμαρά κ

댓글목록

등록된 댓글이 없습니다.

Copyright ⓒ 2016 동기와.한국/해성동기와.한국 All Rights Reserved.